Sukcesy "Piasta" na Mistrzostwach Polski Młodzieży Szkolnej

W dniach 15-18.06.2017 w Poznaniu odbyły się XXXI  Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej w brydżu sportowym.  

Wiele sukcesów w tych zawodach odniosła liczna, bo 17 – osobowa ekipa KS „Piast” Feliksów.

Brydżyści „Piasta wygrali aż trzy z czterech konkurencji Mistrzostw.

Kacper Kopka z Krzysztofem Cichym (AZS Uniwersytet Warszawski) Wygrali dwa główne turnieje, w których startowało po około 100 par Zdobyli złote medale zarówno w turnieju na maksy i na impy. W turnieju na impy  Michał Maszenda w parze z Janem Cieślińskim (Dąbrówka Poznań) zajął III miejsce i zdobyli brązowy medal. Złoty medal wywalczyła w parze z Krzysztofem Cichym również Karolina Kupczyk wygrywając turniej par mikstowych.

 

Wyniki naszych zawodników:

Turniej par mikstowych (61 par)

1. Karolina Kupczyk i Krzysztof Cichy

7. Joanna Zalewska (AZS UW) i Kacper Kopka

11. Kamila Kiraga i Michał Maszenda

15. Kinga Kiraga i Jakub Bazyluk (AZS UW)

32. Karolina Kowalska i Jakub Dziuba

 

Turniej par na maksy (98 par, 50 rozdań eliminacji i 26 finału)

1. Kacper Kopka i Krzysztof Cichy

13. Michał Maszenda i Jan Cieśliński

21. Jakub Zatorski i Piotr Pyrak

36. Kinga Kiraga i Karolina Kupczyk

43. Jakub Dziuba i Albert Grochowski (AZS UW)

 

Turniej par na impy (102 pary, 40 rozdań eliminacji i 26 finału)

1. Kacper Kopka i Krzysztof Cichy

3. Michał Maszenda i Jan Cieśliński

7. Kinga Kiraga i Karolina Kupczyk

12. Jakub Dziuba i Albert Grochowski

28. Kamila Kiraga i Karolina Borek

50. Karolina Kowalska i Jakub Zatorski

 

Turniej par Dziewcząt (30 par)

4. Karolina Kupczyk i Kinga Kiraga

9. Karolina Kowalska Kamila Kiraga

Oprócz wymienionych „Piasta” reprezentowali również: Aleksandra Abka, Maja Włodarska, Karolina Kamelak, Dominik Kamelak, Szymon Pawłowski, Maciej Szewczyk, Rafał Klimczak.

W końcowej klasyfikacji klubów „Piast” Feliksów zajął w stawce 21 klubów 5 miejsce.

Wśród 77 szkół:

Gimnazjum w Wymysłowie zajęło 9 miejsce (4 w klasyfikacji gimnazjów),

Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie - 17 miejsce (8),

ZSRCKU Sochaczew – 20 miejsce

LO im. Chopina w Sochaczewie  - 24 miejsce

SP nr 3 w Sochaczewie – 54 miejsce (3 w klasyfikacji Szkół Podstawowych)

Akademia Prymusa w Sochaczewie – 55 miejsce(4 w klasyfikacji Szkół Podstawowych)

W końcowej klasyfikacji indywidualnej (206 zawodników):

Kacper Kopka – 2 miejsce, Michał Maszenda – 6, Karolina Kupczyk – 9, Kinga Kiraga 24.


WIĘCEJ ZDJĘĆ  WYNIKI

Źródło wpisu:
Klub Sportowy "Piast" Feliksów
www.piastfeliksow.e-sochaczew.pl

Pozostałe zdjęcia: