Spływ kajakowy "POGROMCY BZURY"

W dniu 29.06.2017 r. Stowarzyszenie ,,Kajakowcy Sochaczewa” we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sochaczewie i Gminą Sochaczew zorganizowali spływ kajakowy pod nazwą ,,Pogromcy Bzury” dla dzieci z terenu Gminy Sochaczew. Miejscem zbiórki była kładka dla pieszych przy ul Staszica w Sochaczewie. Spływ miał się odbyć na odcinku rzeki Bzury od ul. Zamkowej do Żukowa. Trasa na dwa dni przed spływem została sprawdzona przez członków Stowarzyszenia i z uwagi na niebezpieczny odcinek rzeki między ul. Zamkową , a kładką dla pieszych przy ul. Staszica postanowiono spływ kajakowy o ten odcinek skrócić .

Wszystkie dzieci biorące udział w spływie oraz ich prawni opiekunowie zostali zapoznani z regulaminem spływu oraz od uprawnionego instruktora kajakarstwa otrzymali praktyczne rady  jak zachowywać się w kajaku, a także  podczas całego spływu . Pogoda zapowiadała się dobra więc zwodowano kajaki i wszyscy popłynęli w jednej grupie zabezpieczani przez instruktora kajakarstwa oraz doświadczonego członka Stowarzyszenia.

Po około godzinie wszyscy w dobrych humorach dotarli do miejsca cumowania w Żukowie, gdzie dzięki uprzejmości miejscowego sołtysa została udostępniona łąka w celu zorganizowania ogniska i przygotowanych dodatkowych atrakcji dla uczestników spływu. Podczas pieczenia kiełbasek przy ognisku dzielono się wrażeniami i zapewniano , że wszyscy jeszcze raz wezmą udział w takim spływie. Jedną z atrakcji przygotowaną przez organizatorów było strzelanie z wiatrówki do celu. Konkurencję poprowadził uprawniony instruktor survivalu. Na koniec odbyło się wręczenie nagród w postaci dyplomów i pucharów. Oprócz pucharów dzieci otrzymały prezenty ufundowane przez Fundację ORANGE , jogurty od Firmy BAKOMA oraz Krzysztofa Kubika, ciastka z Firmy JEZNACH , słodycze z Firmy MARS , gadżety z Firmy NC + ,dyplomy ufundowane przez Marylę Markowską-Bajurską , nie obyło się bez soków ufundowanych przez  firmę ,,TĘCZOWY OGRÓD” , kajaki udostępniła niezawodna jak zawsze Mobilna Wypożyczalnia Kajaków PM-Sport bez której spływ by nie mógł się odbyć. Na koniec niestety pogoda się popsuła zaczęło grzmieć i spadł obfity deszcz który zmusił wszystkich uczestników do szybkiego powrotu. Uczestnicy zapewniali, że kolejny raz chętnie wezmą udział w spływie, jeśli zdarzy się taka okazja.

Źródło wpisu:
Urząd Gminy Sochaczew
www.gmina.e-sochaczew.pl

Pozostałe zdjęcia: