Trzy medale Jakuba Dziuby na Mistrzostwach Polski Młodzików

W dniach 4-7 października 2018 w hotelu Senator w Starachowicach odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików w brydżu sportowym. Wzięła w nich udział 13 osobowa ekipa „Piasta” Feliksów.

Najlepsze wyniki osiągnął Jakub Dziuba, który zdobył 3 medale.

W pierwszym prestiżowym turnieju par open Kuba z Albertem Grochowskim w parze (członkowie kadry narodowej młodzików) w stawce 50 par zajęli 2 miejsce i zdobyli srebrny medal. W tym turnieju dobrze wypali również: Jakub Zatorski z Sebastianem Wojtczakiem (Łódź) – 16, Aleksandra Abka i Maja Włodarska – 18, Szymon Pawłowski i Piotr Pyrak – 24.

W turnieju par dziewcząt Maja Włodarska i Aleksandra Abka zajęły 6 miejsce (18 par)

W turnieju chłopców (31 par)zwyciężyli Kuba z Albertem, zdobywając  złoty medal , a 8 miejsce zajął Jakub Zatorski z Sebastianem Wojtczakiem.

W turnieju teamów (drużyna składa się z dwóch par)Kuba z Albertem wspólnie z parą dziewcząt z Lubina wywalczyli 3 miejsce. Szymon Pawłowski, Jakub Zatorski i Piotr Pyrak z Sebastianem Wojtczakiem zajęli 7 miejsce a Karolina Kamelak i Robert Liszewski – 8.

W kończącym mistrzostwa turnieju par mikstowych w stawce 36 par najlepiej wypadli Karolina Kamelak i Robert Liszewski – 7 miejsce i Jakub Zatorski z Małgorzatą Bielińską (Łódź)- 14

W mistrzostwach wzięła udział grupa bardzo młodych brydżystów z e Szkoły Podstawowej w Wymysłowie. Wiktoria Ciura, Martyna Gmurek, Filip Komendarek, Mateusz Jakubowski i Maciej Godlewski jeszcze nie zdobywają medali, ale zostali uhonorowani, jako najmłodsi na mistrzostwach.

W końcowej klasyfikacji klubów „Piast” Feliksów zajął 4 miejsce (sklasyfikowano 14 klubów), a Szkoła Podstawowa w Wymysłowie 6 miejsce w klasyfikacji szkół (37 szkół)