Zmarł Ks. Prałat Antoni Jaszczołt - składamy kondolencje

W poczuciu ogromnej straty żegnamy

Ś.P. 

Proboszcza parafii Narodzenia N.M.P. w Trojanowie

Ks. Prałata  Antoniego Jaszczołt

 

Drogi  Księże Prałacie !
      Byłeś nie tylko kapłanem, proboszczem, byłeś przede wszystkim człowiekiem o ogromnej wrażliwości  i oddanym sercu. Byłeś wielkim nauczycielem, uczyłeś nas najtrudniejszego przedmiotu, który nosi nazwę życie. Uczyłeś nas życia dla  Boga i  pracy dla wspólnego dobra. Dlatego zawsze byłeś tam, gdzie te działania należało inspirować. Uważałeś bowiem, że cała mądrość i filozofia życia to: wiara, dobroć i niesienie pomocy potrzebującym. Jakże często podkreślałeś to w swoich wystąpieniach. Uczyłeś Nas, że wszechogarniający egoizm jest dla człowieka zabójczy. Właśnie dlatego stawiałeś na wiarę, wspólną i wzajemną pomoc. Tej wizji poświęciłeś lata swego życia na Ziemi Sochaczewskiej. Niewątpliwie odniosłeś sukces, bo miłość, wiara, dobroć  i wzajemność, którą w nas zaszczepiłeś będziemy kontynuować i postaramy się robić to w sposób godny  Ciebie.
      Przyszedłeś do naszej wspólnoty parafialnej na to „Trojanowskie Wzgórze ” w 1965r. Przez wszystkie te lata nie spocząłeś. Budowałeś  nie tylko świątynię obiekty z nią związane, przyczyniałeś się również do powstawania obecnego wizerunku naszej Gminy Sochaczew.

Żegnając Cię dzisiaj w tej smutnej chwili, dziękujemy Bogu, że nasza społeczność miała ogromne szczęście, że spotkała na swej drodze człowieka, który uczył nas wiary w Boga patriotyzmu, dobroci, życzliwości i ofiarnej pracy dla drugich.

Pozostaniesz w naszych sercach jako wielki autorytet  i wzór.


z wielkim żalem Żegnamy Ciebie Drogi Kapłanie

                    Rada Gminy Sochaczew z Przewodniczącym Czesławem Ćwiklińskim,Wójt Mirosław Orliński, pracownicy, sołtysi, nauczyciele, strażacy, parafianie i mieszkańcy Gminy Sochaczew

 

 

 

Źródło wpisu:
Urząd Gminy Sochaczew
www.gmina.e-sochaczew.pl
Dokumenty zwi?zane z wiadomo?ci? (1):
kondolencje-k-pralat-antoni-jaszczolt.pdf - - 205 kb