Obchody 80 -lecia Szkoły Podstawowej w Kątach oraz nadanie nowego Sztandaru

Sztandary już od dawna otoczone były należnym im szacunkiem i miłością. Oddawano im cześć i honory, uroczyście je poświęcano, składano na nie przysięgę. Sztandar jest symbolem Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe środowisko. 


Sztandar to szczególny znak, który nie tylko jednoczy kolejne pokolenia uczniów, ale zobowiązuje do szacunku, wytężonej pracy i godnego reprezentowania szkoły. Uroczystości z udziałem sztandaru wymagają zachowania powagi, a przechowywanie, transport i przygotowanie do prezentacji, właściwych postaw jego poszanowania. 


Jak powiedział Kardynał Stefan Wyszyński: "Sztandar to symbol, świętość. Jego miejsce jest gdzieś między hymnem narodowym, a przysięgą wojskową".


Zwracamy się więc w imieniu całej społeczności szkolnej, Dyrektor szkoły, Rady Rodziców, Nauczycieli oraz przede wszystkim Uczniów z prośbą o finansowe wsparcie, które pozwoli na ufundowanie sztandaru i przekazanie go Szkole w maju br podczas obchodów 80-lecia.


W związku z tym, od najbliższego czwartku będą do zakupienia "cegiełki" w postaci breloczków, magnesów, kubeczków, długopisów i wiele innych gadżetów z logo szkoły.


Każdy, kto chce finansowo wesprzeć tę niezwykłą inicjatywę może wpłacić dowolną sumę pieniędzy - w sekretariacie szkoły lub na konto bankowe Rady Rodziców z dopiskiem "Sztandar" 

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Kątach 

Nr konta: 87 9283 0006 0000 1533 3000 0010 Bank Spółdzielczy


Drodzy Rodzice, Grono Pedagogiczne, Uczniowie, Przyjaciele, Sympatycy Szkoły,


pełna mobilizacja !!! 💪💪💪💪💪💪

Źródło wpisu:
Urząd Gminy Sochaczew
www.gmina.e-sochaczew.pl

Pozostałe zdjęcia: