Szkoła w Gawłowie oraz Wymysłowie do rozbudowy

Gmina Sochaczew przygotowuje się do rozbudowy dwóch szkół podstawowych. Dokumentacja na potrzeby rozbudowy budynków jest już w przygotowaniu. 

Wójt Gminy Sochaczew Mirosław Orliński już w sierpniu br. zawiadamiał o wszczęciu postępowania administracyjnego, które dotyczy rozbudowy dwóch szkół w gminie Sochaczew. Dokumentacja w pierwszej kolejności dotyczy ustalenia lokalizacji oraz uzyskania pierwszych uzgodnień. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wymysłowie oraz Gawłowie będą mogli korzystać z  większej powierzchni oraz lepszych warunków jakie będą dostępne po rozbudowie obu budynków. 

Szkoła w Gawłowie to budowa zupełnie nowej części. Oddzielne, niezależne skrzydło połączone będzie ze starą częścią łącznikiem. Projekt przewiduje powstanie trzykondygnacyjnego budynku w którym znajdą się sale między innymi sale komputerowe, sale do biologii, chemii czy fizyki. W nowym budynku znajdą się węzły sanitarne, winda, pomieszczenia gospodarcze czy też szatnie. W obecnym budynku szkoły docelowo znajdą się dzieci z oddziałów przedszkolnych i  młodsze roczniki klas podstawowych. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem dokumentacja projektowa zostanie ukończona, a same prace mają szansę na rozpoczęcie jeszcze w tym roku. 

Szkoła w Wymysłowie to jest mniejszą inwestycją obejmującą rozbudowę istniejącego budynku, natomiast szczegóły będą znane po uzyskaniu projektu.  


https://fotowoltaika-panele.pl/

Źródło wpisu:
Urząd Gminy Sochaczew
www.gmina.e-sochaczew.pl