Narodowe Święto Niepodległości w Wymysłowie

Narodowe Święto Niepodległości w Wymysłowie

„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…”

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się programem artystycznym przygotowanym przez uczniów klasy VIII. Opowieści narratora przeplatane były recytacją wierszy oraz pieśniami patriotycznymi, które ukazywały miłość do Ojczyzny oraz szacunek dla bohaterów sprzed lat.

 Uczestniczyliśmy również w projekcie „Szkoła do hymnu”, dlatego „Mazurek Dąbrowskiego” zaśpiewany punktualnie o godz.11.11 zabrzmiał uroczyści i doniośle. Uczniowie oraz nauczyciele zamanifestowali  patriotyczne postawy. Było to świadectwo pamięci i hołdu dla minionych pokoleń Polaków, których zmagania o wolność dały nam szansę żyć w niepodległej Polsce. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, a przede wszystkim Panu Mirosławowi Lewandowskiemu za przygotowanie wzruszającej uroczystości.

Pod koniec apelu nasi najmłodsi uczniowie z klas 0-III głośno,  z dumą  i radością zaśpiewali utwór pt. „Warszawskie dzieci”, który od lat łączy Polaków i uczy patriotyzmu.

W załączniku link do nagrania:

Piosenka "Warszawskie dzieci"„Ach, jakże mi nie mówić o tych dniach radości,

o tej chmurnej jesieni, gdy w szumiącym wietrze

szedł nad miastem rodzinnym pierwszy powiew wolności.

Kiedyśmy pełną piersią pili to powietrze,

nocą w ciemnych alejach stłoczeni szpalerem

czekając, aż zapłonie świt nad Belwederem.

Jakże Ciebie przywitać radosna swobodo?

I czym uczcić najpiękniej? Chyba tym uśmiechem

i młodzieńczej poezji burzliwą urodą,

co szła śpiewem przez miasto i wracała echem.”                                                                        (Antoni Słonimski „Niepodległość”)

 

Źródło wpisu:
Szkoła Podstawowa w Wymysłowie
spwymyslow.e-sochaczew.pl

Pozostałe zdjęcia: