Mieszkańcy Mokasu i Dzięglewa już korzystają z siłowni zewnętrznej

Inwestycje współfinansowane z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej już działają. W ramach tego zadania powstały dwa zadania. W Andrzejowie Duranowskim oraz Mokasie. 


W ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo – Rekreacyjnej o Charakterze Wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności OSA na rok 2019 mieszkańcy Mokasu oraz Dzięglewa już mogą korzystać z nowo otwartej siłowni.  Do dyspozycji są takie urządzenia jak motyl integracyjny, wyciąg z wyciskaniem, biegacz, jeździec, twister z wahadłem, orbitrek. A strefa relaksu to między innymi, stół do tenisa, stół z szachownicą, stojak na rowery na 5 stanowisk, kosz na śmieci, a także cztery ławki z oparciami. Czas umilać będzie także zieleń żywopłoty wykonana z 43 krzewów. 

 


O przygotowaniach mówi radna gminy Sochaczew Dominika Misiak – Urbańska - Moi drodzy mieszkańcy Dzięglewa i Mokasu, miło mi poinformować Was, że inwestycja związana z budową napowietrznej siłowni dobiegła końca, plany na tę siłownię rozpoczęły się jeszcze w poprzedniej kadencji, z ówczesnym sołtysem Panem Józefem Serwinskim przeprowadzaliśmy rozmowy z mieszkańcami w celu rozeznania o zapotrzebowanie takiego miejsca w naszej miejscowość, wszyscy byli za tym, aby taka siłownia powstała. I tak dzięki wzorowej współpracy z pracownikami gminy, dopielismy do końca ten projekt, za co jestem bardzo wdzięczna. I MY MAMY NASZĄ SIŁOWNIĘ. Z pewnością taka inwestycja jest dla wszystkich bardzo dobrą wiadomością. Teren może służyć nie tylko poprawianiu sprawności fizycznej, ale także innym aktywnościom oraz integracji społeczności lokalnej. 

Źródło wpisu:
Urząd Gminy Sochaczew
www.gmina.e-sochaczew.pl